Ukliďme Česko

Ukliďme Stráž nad Nisou 2022

Ukliďme Česko

Ukliďme Česko, ukliďme Stráž nad Nisou je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Ve Stráži nad Nisou akci pořádá spolek STRÁŽ SPOLU a pro všechny z.s. a Základní škola a Mateřská škola Stráž nad Nisou ve spolupráci s obcí Stráž nad Nisou.

Kdo uklízí

Uklízíme všichni. Společně. V jeden den. Do úklidových akcí se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, politici, úředníci, skauti, děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, programátoři, lékaři, prodavači, ekologové, turisti, pejskaři, pankáči … Prostě všichni, na koho si vzpomenete. Uklízíme společně!

Jak to bude ve Stráži nad Nisou

Úklid proběhne v sobotu 2. 4. 2022. ZŠ bude uklízet o týden později, tedy 9. 4.  2022. Není důležité se sejít osobně. Nezbytné je domluvit se, kde se bude uklízet a převzít si pytel a ochranné pomůcky. Proto prosíme všechny dobrovolníky, aby se sešli 2.4. v 9:00 před cukrárnou nebo nás kontaktovali na tel. 739 454 716 a vše domluvíme. Na závěr je nezbytné nahlásit, kde jste zanechali pytle s odpadky – ideálně u „kontejnerových hnízd“ na tříděný odpad. Z celé akce se dělá statistika! Je tak nutné nahlásit všechny malé i velké pomocníky a sdělit organizátorům přibližnou váhu a objem odpadků, které jste sebrali.

Pořadatelem akce je spolek STRÁŽ SPOLU a pro všechny z.s., spolupořadatelem je obec Stráž nad Nisou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *