Ukliďme Stráž nad Nisou 2022 - ÚSPĚCH

Tak jako každý rok se i letos Stráž nad Nisou připojila k celorepublikové akci „Ukliďme Česko„. Počasí nevybízelo k trávení soboty venku. Chvílemi sněžilo, teplota se blížila nule. I přes to se akce zúčastnilo více jak 27 dobrovolníků. Jednalo se především o každoroční stálice. Sebrali jsme odpad v celkovém objemu přesahující 3.300l

Chci tak poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili a přiložili ruku k dílu. Většina jich to dělá každý rok. Má to význam. Rok od roku pozorujeme, jak mnohá místa, která jsme v předešlých letech uklidili zůstávají uklizená a podle našeho subjektivního pohledu je to rok od roku lepší a lepší. Samozřejmě existují obvyklá místa, která jsou pravidelně znečišťována.

Letos jsme zaznamenali velké znečištění (jako každoročně) u parkoviště pro kamiony dole u bývalé elektrárny. Velký nepořádek byl i podél celého toku Nisy. Rok od roku mi připadá, že kuřáci jsou stále více větší prasata. Rok od roku je „vajglů“ čím dál více. Především v místech, kde se „na něco čeká“ jako jsou zastávky a podobně. Překvapilo nás velké množství vajglů kolem školy. Ale mnohé skládky, které jsme v minulých letech uklidily už nejsou a i letos v těch místech bylo relativně uklizeno. Mohli jsme tak uklidit i další, zapadlejší kouty obce.